Dnia 23 października przedszkolaki z grupy Motylki, Misie, Słoneczka i Jeżyki wybrały się na wycieczkę do UAM w Kaliszu na spektakl pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji.

Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze. Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Dzieciom bardzo podobały się wykreowane postacie Alicji i jej przyjaciół. Pomysłowa, scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, a przede wszystkim świetna gra aktorów spowodowały, że przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały widowisko.

Fot. M. Karolak, E. Garncarek