SCWEW i szkoła - razem w działaniu
Fot. ORE, Plakat

Jestem Picassem

6 maja o godz.17.00 odbędzie się wernisaż w Akceleratorze Kultury w Kaliszu w związku z Dniem GODNOŚCI, podczas którego będzie można podziwiać prace naszych trzech uczennic, które wzięły udział w konkursie plastycznym JESTEM PICASSEM.

Relacja z wernisażu

6 maja 2022r. w Akceleratorze Kultury w Kaliszu odbył się wernisaż prac międzyszkolnego konkursu plastycznego „Jestem Picassem” zorganizowany przez Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację włączającą w Kaliszu. W konkursie wzięły udział 3 uczennice Szkoły Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Stobnie: Nikola Kurzawa – uczennica klasy V, Oliwia Pawliczak – uczennica klasy V oraz Karolina Szalek – uczennica klasy VI. Pod kierunkiem pani Moniki Dyc dziewczynki wykonały piękne prace plastyczne. Za udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody z rąk lidera SCWEW i dyrektora Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 pani Sylwii Baranowskiej oraz prezydenta Kalisza pana Krystiana Kinastowskiego.

Wernisaż. Uczestnicy wystawy.
Fot. I. Kolasińska, Wernisaż
Wernisaż. Pani dyrektor, Izabela Kolasińska z uczennicami.
Fot. I. Kolasińska, Wernisaż
Uczennica klasy piątej ze swoją pracą.
Uczennica klasy szóstej.
Fot. I. Kolasińska, Wernisaż
Uczennica klasy piątej ze swoją pracą.

Zajęcia modelowe

W ramach współpracy ze Specjalistycznym Centrum Wspierającym Edukację Włączającą w Kaliszu w naszej szkole odbyły się zajęcia modelowe: w klasie I – Poznajemy swoje emocje. W ramach zajęć odbyły się warsztaty „Skrzynia emocji”. Uczniowie uczyli się rozpoznawania i nazywania swoich emocji oraz odczytywania ich u innych osób. W klasie VII a odbyły się warsztaty: Bezpieczny Internet „Internet – mój przyjaciel czy wróg? Uczniowie pracowali w trzech grupach tworząc mapę mentalną do zagadnień: zalety i korzyści korzystania z Internetu, „ciemne strony” korzystania z Internetu, negatywne skutki korzystania z Internetu. Uczniowie obejrzeli filmik edukacyjny. Przypomnieli sobie także zasady pracy w grupie i zadania lidera. Dziękujemy bardzo pani Magdalenie i pani Dominice za świetne warsztaty.

21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa

Zakładając kolorową skarpetkę zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa. W ten sposób chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka.

Warsztaty- Laboratoria Przyszłości

4 kwietnia 2023r. uczniowie klasy IV a wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, podczas których poznawali obsługę robotów Dash, a także wykonywali zwierzątka, biżuterię, wieże przy użyciu długopisów 3D. Badali trójwymiarowe środowisko, którego mogli doświadczyć dzieli okularom VR.

To była fascynująca przygoda!