Fot. J. Tarchalska, Wycieczka do Kalisza

3 października trzydzieścioro uczniów i troje opiekunów ze szkoły w Stobnie spacerowało ulicami Kalisza. Zwiedzanie rozpoczęli od zejścia do schronu przeciwatomowego, który powstał w okresie zimnej wojny. Do 2000 roku był tajnym obiektem wojskowym, w którym miały być podejmowane decyzje w wypadku ataku jądrowego. Historię tego miejsca, w niezwykle barwny sposób, przybliżył Piotr Krupa z Fundacji Miłosierdzie. Uczniowie zwiedzając to miejsce poznali również wiele ciekawostek PRL-u.

Następnie uczniowie wspięli się na wieżę ratuszową, z której podziwiali przepiękny Kalisz. Dodatkowym walorem tego miejsca była ekspozycja multimedialna poświęcona dziedzictwu historyczno- kulturowemu Kalisza.

Kaliskie ulice i alejki w Parku Miejskim doprowadziły wycieczkowiczów do Aqaparku, w którym dzieci cieszyły się z wielu atrakcji wodnych.

To był udany dzień!