Na zakwasie, drożdżowy, pszenny, z ziarnami – chleb obchodzi swoje święto 16 października. Zostało ono ustanowione przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników. Chleb ma wiele postaci i odpowiedników w prawie każdym kraju świata. Jego historia sięga starożytności, a jego popularność nie słabnie.

Wiele osób uważa to za ciężką sztukę, jednak nic nie daje takiej satysfakcji jak krojenie złocistego bochenka upieczonego we własnym piekarniku. W naszym przedszkolu z okazji Dnia Chleba odbyły się warsztaty piekarskie, podczas których dzieci poznały składniki potrzebne do przygotowania chleba, pomagały w wyrabianiu ciasta oraz obserwowały jak on rośnie i piecze się. Na koniec przedszkolaki chętnie zajadały się świeżym chlebem, który wspaniale zarumienił się w przedszkolnym piekarniku.

Fot. M. Karolak