Taniec dziewczynek z drugiej i trzeciej klasy

Fot. M. Nawrocka, J. Tarchalska, Świąteczne spotkanie

19 grudnia 2023r. cała nasza społeczność zgromadziła się, aby świętować zbliżające się Boże Narodzenie. Wszyscy uczniowie, począwszy od klasy pierwszej, a skończywszy na ósmej, zaangażowali się w tę piękną uroczystość. Wyjątkowy przekaz wnieśli uczniowie klas piątych w swojej  adaptacji  „Dziewczynki z zapałkami”. Jest to jeden z najbardziej wzruszających utworów literackich, a w wykonaniu naszych małych aktorów stał się baśnią o cudownym, szczęśliwym zakończeniu. Dzieci podkreśliły potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i szczęście jakie ta pomoc przynosi. Spektakl wzbogaciły występy tancerek z klas drugich i trzecich. Radość ze zbliżających się świąt przekazali chórzyści i soliści w przepięknych aranżacjach, wykonując najpopularniejsze kolędy i pastorałki. Na zakończenie dyrektor szkoły, pani Izabela Kolasińska  złożyła wszystkim życzenia i podziękowała rodzicom zaangażowanym w pracę na rzecz naszej placówki, a pani wicedyrektor, Renata Kozica wręczyła odznaczenia Przyjaciela Szkoły.