Polska flaga
Fotografia ze zbiorów zespołu szkolno – przedszkolnego; Polska flaga

Przed nami 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, która była pierwszym w Europie, a drugim na świecie tego typu dokumentem. Zaraz po uchwaleniu konstytucji, dzień trzeci maja uznano za święto narodowe. W wyniku wojen, okupacji było zawieszone. Zakazano go także w PRL. W mijającym tygodniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w lekcjach skupionych na tematyce Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Wszyscy wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia w oparciu o materiały edukacyjne zamieszczone na stronie Zamku Królewskiego w Warszawie. Najważniejszy wniosek wypływający z zajęć wychowawczych: Święta narodowe należy czcić, a my, Polacy możemy to uczynić poprzez prostą czynność, a jest nią wywieszenie biało – czerwonej flagi. Tym bardziej, że 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Zatem do dzieła!