Fot. S. Bożek, Zajęcia warsztatowe

14 grudnia br. w naszej placówce odbyły się zajęcia w ramach projektu „BAKCYL”. Podczas zajęć o tematyce „Bezpieczeństwa w Cyberprzestrzeni” uczniowie klas V-VIII dowiedzieli się jak konstruować bezpieczne hasła, które z nich są najbardziej popularne, a jakich należy unikać. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach tworząc własne bezpieczne hasła. Dodatkowo podczas zajęć poruszona została kwestia ochrony prywatności w Internecie, a także co zrobić, aby nie paść ofiarą między innymi phishingu. Uczniowie dowiedzieli się także dlaczego konto prywatne w mediach społecznościowych jest bezpieczniejsze, co należy zrobić, aby nasz smartphone był bezpieczny. W ramach projektu dodatkowo osoby chętne mogą zgłębiać i rozwijać swoją wiedzę w spotkaniach online z zakresu ekonomii, usług finansowych i innych, dostępnych na stronach projektu. Swoją wiedzą i doświadczeniami dzieliła się z nami Pani Sylwia Dudkowiak – dyrektor centrum biznesowego MSP z BNP PARIBAS, która w sposób ciekawy i kreatywny przeprowadziła zajęcia z uczniami w naszej placówce. Projekt BAKCYL, prowadzony przez Warszawski Instytut Bankowości we współpracy z instytucjami sektora bankowego, instytucjami publicznymi i samorządami terytorialnymi. Celem przedsięwzięcia jest edukacja finansowa dzieci i młodzieży. Projekt jest realizowany od 2013 roku. Cele projektu BAKCYL: Celem projektu jest wzrost wiedzy z zakresu ekonomii i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz umiejętności korzystania z usług finansowych wśród uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, przy zaangażowaniu sektora bankowego, który potwierdza w ten sposób społeczną odpowiedzialność i troskę o edukację finansową młodego pokolenia Polaków.