XXIV Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce miał odbyć się w roku szkolnym 2019/2020. Z powodu pandemii Covid-19 został przesunięty w czasie.

Etap powiatowy zdołano przeprowadzić jeszcze w trybie stacjonarnym. Odbył się on w naszej szkole. Do następnego etapu zakwalifikowali się: uczeń klasy III, Błażej Karolewski i uczennica klasy VIb, Anna Suchorzewska. Aby wziąć udział w następnym etapie konkursu, etapie regionalnym, musieli czekać do 29 września 2020 r. Ten etap został przeprowadzony online. Anna Suchorzewska została finalistą i przystąpiła 27 października 2020 r. do wojewódzkiego etapu finałowego. Zdobyła odpowiednią ilość punktów i uzyskała tytuł laureata XXIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Do konkursu przygotowywała uczniów p. Zofia Posiewała.

Uczennica podczas konkursu, fot. Z. Posiewała
Uczennica podczas konkursu fot. Z. Posiewała

P