Uczniowie podczas wycieczki

Fot. W. Strzyż, Uczniowie klasy 5

Piątek – 22 maja – okazał się dla uczniów klasy 5a bardzo udany, dzięki jednodniowej wycieczce zorganizowanej przez Tandem edukacja i wypoczynek. Uczestnicy wyjazdu w słoneczny dzień, poruszając się żółtym szlakiem z Przełęczy Tąpadła, zdobyli “Śląski Olimp”, czyli górę Ślęże. Podczas wędrówki uczniowie brali udział w grze terenowej ” Przyrodniczy Detektyw” tropiąc rzadkie rośliny i odkrywając tajemnice starożytnych rzeźb. Odważni mogli także podziwiać krajobrazy z wieży widokowej. Następnie pojechali do Sobótka zwiedzić Muzeum Ślężańskie, gdzie uczestniczyli w warsztatach rzemieślniczych ” Wyciskanie misia w skórze”. To była naprawdę wspaniała przygoda!