Uczniowie z opiekunami podczas wycieczki do Wrocławia
Fot. J. Tarchalska, Uczniowie klas czwartych z opiekunami

Wycieczka do Wrocławia przebiegła zgodnie z założonym planem. Uczniowie klas czwartych i trzeciej( w mniejszej części) bawili się w detektywów, a zadania dla nich dotyczyły historii Wrocławia. Dzieci szukały odpowiednich figurek na budynkach, a także poszukiwały krasnali. Uczniowie wzięli udział w odgrywaniu historycznych scenek oraz zwiedzali Wrocław w bardzo nietypowej i atrakcyjnej formie.

Kolejnym punktem programu było Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, w którym uczniowie mogli zwiedzić wystawę poświęconą wodzie, a dotyczyła ona: życia w oceanach, powstania wody, systemów kanalizacyjnych i wodnych ciekawostek o Wrocławiu. Ekspozycja Hydropolis była pełna osiągnieć technologicznych np. kapsuła batyskafu Trieste lub drukarka wodna. W strefie oceanicznej można było obejrzeć eksponaty ryb głębinowych o nietypowej budowie, a w strefie relaksu poleżeć na świecących leżakach.

Ostatnią pozycją było podziwianie panoramy Wrocławia z najwyższego wieżowca we Wrocławiu- Sky Tower. Dodatkowym walorem była dobra pogoda, która umożliwiła dokładne obejrzenie Wrocławia, a także podziwianie gór np. Ślęży lub Chełmca.