Dzieci z grupy Motylki i Misie w dniu 13 grudnia wybrały się do Fabryki Bombek Lotos w Nowej Obrze koło Koźmina.

Przedszkolaki zwiedziły fabrykę i mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych oraz zobaczyły jak powstają bombki.  Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek w pierwszym etapie dzieci zostały zapoznane z procesem dmuchania bombek, a następnie  z etapem „srebrzenia” , gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem udały się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tam powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało bombki własnoręcznie ozdobione podczas warsztatów. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem dzieci ozdobią choinki własnoręcznie zdobionymi bombkami. 

Fot. M. Szczepaniak, M. Karolak