
Od 8 maja w naszej szkole trwa akcja promująca czytelnictwo pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji dla całej społeczności szkolnej: Bookcrossing dla rodziców – specjalny kącik, w którym można wymieniać się książkami i odkrywać nowe tytuły. Randka w ciemno z książką – uczniowie mogą wypożyczyć książkę-niespodziankę, zapakowaną tak, by jej tytuł pozostał tajemnicą aż do otwarcia. Dzięki środkom z funduszu szkolnego zakupiono nowe lektury o wartości 1500 zł. Biblioteczne półki wzbogaciły się również o nowości przekazane dzięki podarowanym i wygranym bonom. Uczennica naszej szkoły, Gabrysia z klasy 4, wykonała przepiękne zakładki do książek. Zostały one powielone i zalaminowane, a następnie trafiły do uczniów klas młodszych z okazji Dnia Bibliotekarza. W działania biblioteki włączyliśmy także najstarszą grupę przedszkolaków. Grupa „Słoneczka”, która już wkrótce dołączy do grona naszych uczniów, odwiedziła bibliotekę szkolną z okazji Dnia Książki i wzięła udział w zajęciach bibliotecznych, od których zaczęła się ich przygoda z kolorowymi skarpetkami, bohaterami książki Justyny Bednarek. W bibliotece trwa okres przygotowań do 80- lecia szkoły, dlatego uczniowie klas 7a i 5 już rozpoczęli analizowanie źródeł historycznych, by stworzyć wartościowe prezentacje. Cieszymy się, że wspólnie odkrywamy świat książek i pokazujemy, że biblioteka to miejsce pełne przygód i niespodzianek!
