Fot. E. Katarzyniak, Uczniowie

Dnia 5 października corocznie obchodzone jest wyjątkowe i, jak się okazuje, bardzo potrzebne święto, czyli światowy dzień mycia rąk. Zgromadzenie ogólne ONZ było inspiracją do powstania tego święta, które ma uświadomić problem z podstawową higieną na świecie. W XXI wieku niestety ten problem jest nadal nierozwiązany i wielu ludzi nie korzysta z wody i mydła przed posiłkiem czy wychodząc z toalety. Mycie rąk po przyjściu do domu i korzystaniu z różnego rodzaju przedmiotów może uchronić nas przed wieloma, również bardzo groźnymi chorobami. Dlatego SU postanowił zadbać o kolegów oraz koleżanki i przeprowadził w tym zakresie krótką prelekcję wraz z konkursem. Najważniejsze jest jednak to, by ręce były zawsze czyste i nie przyczyniały się do rozprzestrzeniania groźnych chorób – myjąc ręce chronimy nie tylko siebie, ale również i inne osoby z Twojego otoczenia.