Fot. E. Katarzyniak, Uczniowie i nauczyciele

14 października 2021r. społeczność uczniowska oficjalnie powitała 23 uczniów klasy I w progach naszej szkoły. Po przywitaniu zgromadzonych gości przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego młodsi koledzy i koleżanki przenieśli widzów w świat magii prezentując swoje umiejętności aktorskie i taneczne w przedstawieniu pt. „Podróż do 5 krain” przygotowanym przez ich wychowawcę, p. Katarzynę Stysiak oraz p. Joannę Tułacz – Dzikowską. Następnie odbyło się ślubowanie. Każdy uczeń otrzymał dyplom i butonierkę. Głos zabrali: dyrektor szkoły, pani Izabela Kolasińska, proboszcz parafii w Chełmcach, ks. kanonik Jerzy Salamon oraz przedstawiciel Rady Rodziców, p. Karolina Dymarczyk – Kasprzak, która na ręce wychowawcy klasa przekazała uczniom prezent.