Fot. Z. Posiewała, Wycieczka do Zbierska

25 października to niezwykle ciekawy dla uczniów z koła regionalno- historycznego i przedstawicieli klasy 3. Zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej do udziału w projekcie „Mamy pociąg do historii, czyli o Powstaniu Styczniowym w kaliskiej wąskotorówce. Uczniowie podziwiali stroje Polek, które podkreślały ówczesne nastroje naszego społeczeństwa i żałobę narodową. Mogli zobaczyć rekonstrukcję zdobycia przez powstańców terenów kolei oraz poznać stroje powstańców i Rosjan. Wiele radości uczniom sprawił przejazd kolejką na trasie Zbiersk-Petryki-Zbiersk. Dodatkową niespodzianką było przypinanie lokomotywy i zmiana kierunku jazdy. A na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe bilety, monety i pocztówki. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.