29 września 2022r. w ramach projektu edukacyjno-wychowawczego, opracowanego przez zespół nauczycieli humanistów oraz chętnych uczniów, zorganizowano Dzień Głośnego Czytania. Była to akcja skierowana głównie do najmłodszych czytelników. Dlatego uczniowie klas starszych przygotowali, pod kierunkiem p. Ewy Katarzyniak i p. Zofii Posiewały, dla swoich młodszych kolegów czytelniczą niespodziankę, która była okazją, m.in.do budowania więzi, wspólnego spędzenia czasu, rozbudzenia wyobraźni czy dobrej zabawy. Ósmoklasiści odczytali fragmenty swoich ulubionych książek z dzieciństwa oraz przygotowali ciekawe zajęcia z konkursami, o czym można się przekonać oglądając fotorelację ze spotkań w klasach i grupach przedszkolnych.

Akcja czytelnicza, pod kierunkiem p. Magdaleny Dzięcielskiej, odbyłasię także w trakcie zajęć świetlicowych.

Natomiast jury konkursowe Mistrz Głośnego Czytania w składzie: p. Jolanta Kaczor, p. Joanna Tarchalska, p.Magdalena Dzięcielska, p.Elżbieta Frondczak i p.Ewa Katarzyniak przesłuchiwało uczniów klas 3 – 8 w celu wyłonienia laureatów. Dnia 5 października podano do wiadomości listę zwycięzców. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a laureaci nagrodę książkową wraz z przypinką. Zwycięzcom gratulujemy!

Wręczenie nagrody
Fot. E. Katarzyniak, Wręczenie nagrody