Fot. K. Stysiak, Zajęcia ze szkolnym logopedą

Uczniowie klas Ii i III uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez szkolnego logopedę, Jolantę Kaczor w ramach ogólnopolskiej akcji „Kocham słyszeć”. Niedosłuch jako rodzaj niepełnosprawności występuje zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Może mieć różne przyczyny. Rodzaje zaburzeń słuchu zależą od tego, która część narządu słuchu została uszkodzona i gdzie występują przeszkody w jego funkcjonowaniu.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak zbudowane jest ucho, poznali funkcjonowanie i znaczenie zmysłu słuchu. Zrozumieli codzienne funkcjonowanie osób niedosłyszących oraz zostali uwrażliwieni na ich potrzeby. Dla uczniów nie jest już tajemnicą, jak ważną rolę odgrywają aparaty słuchowe w codziennym funkcjonowaniu osób z deficytem słuchu oraz jakie jest działanie implantów ślimakowych. W trakcie zajęć uczniowie wzięli też udział w zabawach kształtujących wrażliwość słuchową, wykazując się koncentracją i dużym zaangażowaniem.

Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, przedstawiające procesor dźwięku.