Uczestnicy konkursu z opiekunami i p. R. Kozicą
Fot. K. Stysiak, Uczestnicy konkursu z opiekunami i p. R. Kozicą

28 listopada gościliśmy w murach naszej szkoły 15 uczniów z klas III ze szkół Gminy Godziesze Wielkie: Zespołu Szkół im. Polskich Olimpijczyków w Woli Droszewskiej, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Kakawie, Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Żydowie i Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przybyli do nas wraz ze swoimi nauczycielkami, które przygotowywały je do konkursu. Uczniowie tworzyli 3-osobowe drużyny rywalizujące ze sobą w Gminnym Konkursie Matematycznym „Mistrz Matematyki”. Sprawdzali swoje umiejętności i wiedzę rozwiązując test obejmujący wymagania z podstawy programowej po klasie III. Dodawali, odejmowali, mnożyli i dzielili oraz wykazali się dużymi umiejętnościami logicznego myślenia i wykorzystania wiedzy w praktyce. Pierwsze miejsce w konkursie zajęły dwie drużyny: trzecioklasiści ze SP w Godzieszach Wielkich i Żydowie. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie naszej szkoły: Fabian Różalski, Aleks Dzięcioł i Adam Nowak. Trzecie miejsce przypadło drużynie ze Starej Kakawy. Bardzo dziękujemy za wspaniałe nagrody zasponsorowane przez Radę Rodziców i p. Patrycję Różalską oraz Gminę Godziesze Wielkie. Sprawiły one wiele radości naszym konkursowiczom. Dziękujemy nauczycielkom naszej gminy za udział w komisji konkursowej.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki naszej szkoły: p. Katarzynę Stysiak i p. Zofię Posiewała.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.