Fot. E. Katarzyniak, Szkoły przy swoich stanowiskach

W pierwszy piątek marca 2024 roku w naszej szkole obyła się po raz szósty Giełda Szkół zorganizowana przez szkolnego doradcę zawodowego, panią Ewę Katarzyniak przy współpracy pani Marty Glapa oraz pani Joanny Tułacz – Dzikowskiej. W trakcie giełdy, którą otworzyła dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stobnie Siódmym, pani Izabela Kolasińska, a poprowadziła przewodnicząca Samorządu uczniowskiego – Karolina Szalek, uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z Woli Droszewskiej, Żydowa, Godziesz Wielkich, Stobna oraz Tłokini Wielkiej zapoznali się z ofertą szkół ponadpodstawowych. W tym roku zaprezentowali się przedstawiciele 12 placówek: liceów, techników i szkół branżowych Miasta Kalisza oraz Powiatu Kaliskiego. Młodzież mogła również porozmawiać na temat planowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej ze specjalistami Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Opatówku oraz doradcami zawodowymi z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. Z pewnością atrakcją giełdy były wyroby cukiernicze ufundowane przez pana Jarosława Łuczaka, właściciela Zakładu Cukierniczego Gucio w Kaliszu, oraz pokaz przygotowany przez pana Michała Łuczaka z Drukarni Słodkości, podczas którego uczestnicy targów mogli zobaczyć proces dekorowania babeczek z wykorzystaniem drukarki cukierniczej. Na zakończenie spotkania ósmoklasiści wybrali najciekawiej zaprezentowaną szkołę ponadpodstawową – został nim Zespół Szkół Techniczno – Elektrycznych im. Księdza Józefa Sieradzana w Kaliszu. Organizatorzy dziękują gościom za udział w Giełdzie Szkół, a uczniom klas ósmych życzą trafnego wyboru szkoły!