Uczniowie klasy drugiej podczas warsztatów z okazji Dnia Ziemi

Fot. J. Kaczor, Uczniowie klasy drugiej podczas warsztatów

22 kwietnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzień ten organizowany jest corocznie, by uświadomić społeczeństwu, jak kruchy jest los naszej planety. Nasi Uczniowie i przedszkolaki nie zawiedli i czynnie włączyli się w obchody tego dnia. W salach lekcyjnych pojawiły się plakaty edukacyjne a na przedszkolnym i szkolnym korytarzu kolorowanki tematyczne oraz plakaty. Dzieci oraz uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne na temat ekologii i sortowania śmieci przygotowane przez pedagogów specjalnych Monikę Dyc i Jolantę Kaczor. Dowiedzieli się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Uczniowie wykonali wspaniałe prace techniczne na temat „Recyklingowa Fabryka Zabawek” dając odpadom drugie życie. Nasi uczniowie są świadomi, że o Ziemię należy dbać oszczędzając energię elektryczną, wodę oraz segregując śmieci i szanując środowisko naturalne. Pamiętajmy razem możemy więcej.