Uczniowie czwartych klas podczas występu
Fot. M. Glapa, Uczniowie czwartych klas podczas występu

Tegoroczna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej była wydarzeniem, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty recytatorskie i wokalne. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu i życzeniach dla wszystkich pracowników oświaty rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez panią Joannę Tarchalską. Pełne humoru strofy o nauczycielach wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Zaśpiewane piosenki wywołały wielką radość oraz były chwilą wytchnienia po trudach mijającego tygodnia.

Kilkanaście dni temu poznaliśmy Szkolnych Mistrzów Głośnego Czytania. Akademia stała się dla nich możliwością do zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publiczności. Mistrzowie odczytali fragment „Szatana z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego.

Następnie pani Izabela Kolasińska i pani Renata Kozica wręczyły pracownikom oświaty nagrody jubileuszowe, Nagrody Dyrektora Szkoły oraz Nagrody Wójta Gminy Godziesze Wielkie.

Z kolei podarunek wraz z życzeniami od społeczności uczniowskiej na ręce pań dyrektor złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Panie dyrektor i nagrodzeni nauczyciele
Fot. M. Glapa, Panie dyrektor i nagrodzeni nauczyciele