30 maja w nasze szkole, w trakcie obchodów Dnia Dziecka, odbył się Dzień Języków Obcych. Uczniowie: Marcin z klasy 7, Julia z klasy 6 oraz Taisa z klasy 5 pod opieką p. Izabeli Kolasińskiej przygotowali i poprowadzili konkurs z wiedzy o krajach anglojęzycznych „1z10″. Klasy: 4, 5, 6 i 7 wystawili dwuosobowe drużyny, które grając fair play również świetnie się bawiły. Na podium stanęli uczniowie klasy 4b zajmując 1 miejsce. Drugie miejsce zajęli reprezentanci klasy 5, a na 3 miejscu byli uczniowie klasy 7. Gratulujemy!

W trakcie Szkolnych Obchodów Języków Obcych wychowankowie przedszkola w Stobnie mieli możliwość obejrzenia bajki „Czerwony Kapturek”.  Młodzi aktorzy – uczniowie klasy 3a pod opieką p. Marty Walas przygotowali w ciekawy sposób uwspółcześnioną wersje tej bajki, ale w języku angielskim. Widzowie nagrodzili grę aktorską gromkimi brawami. W trakcie szkolnych obchodów Dnia Języków Obcych mogliśmy przekonać się, że nasi uczniowie potrafią porozumiewać się w języku ojczystym oraz: angielskim, niemieckim i hiszpańskim…super Koleżanki Julia i Taisa w trakcie środowego spotkania przedstawiły swoje umiejętności i rozmawiały ze swoim nauczycielem – rodowitym Hiszpanem – Francisco Javier Hernandez Lopez- w języku hiszpańskim. Uczestnicy imprezy mieli możliwość zadawania pytań na temat Hiszpanii. Kolejnym punktem było przedstawienie w języku niemieckim pt.” Rotkäpchen” („Czerwony Kapturek”) wykonane przez koleżanki i kolegów z klasy 7 pod kierunkiem p. Agnieszki Lewandowskiej.

11 12 13 14 15 20

21 22 23