Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Kalisza na ergometrze wioślarskim, zorganizowanym przez Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie. Zawody odbyły się w hali OSRIR w Kaliszu. Najpierw do rywalizacji przystąpiły dziewczęta z rocznika 2005. Zespól w składzie: Katarzyna Dzięcioł, Katarzyna Łaska, Natalia Olszyna, Taisa Wysocka zajął IV miejsce. Natomiast Katarzyna Łaska z rezultatem: 1,09 była piąta indywidualnie. Niestety, w roczniku 2004 ze względów rodzinnych i zdrowotnych nie mogliśmy wystawić drużyny dziewcząt. Indywidualnie reprezentowała nas Patrycja Włodarczyk, która z nowym rekordem życiowym (1,13) zajęła 11 m. W kategorii chłopców: rocznik 2005 nasi uczniowie wyraźnie dominowali nad pozostałymi. Indywidualnie I miejsce zajął Maciej Bzderek, a drugi był Wiktor Wlazły, natomiast tuż za podium (IV m.) uplasował się Nikodem Cofalski. Drużyna z gigantyczną przewagą zajęła I m. Oprócz wymienionych w drużynie wystąpili Wiktor Kurzawa i Gracjan Zimny.
W roczniku 2004 chłopców indywidualnie z rewelacyjnym wynikiem (0,55) zwyciężył Maksym Raszewski. Drużyna w składzie Szymon Krawczyk, Kacper Kosakowski, Marcin Cofalski i Łukasz Kaczmarek zajęli IV m. do podium zabrakła niecała sekunda… W klasyfikacji ogólnej wśród chłopców nasza szkoła zajęła II m. Prawda, że pięknie? Zawody odbywały się na dystansie 300 m, a w każdym roczniku startowało ponad trzydziestu zawodników.
A to nie koniec rewelacji. Zawody kończyła rywalizacja sztafet uczniowskich klubów sportowych. W zawodach debiutował UKS Stobno. I trzeba zaznaczyć, że był to kosmiczny debiut. W rywalizacji chłopców z rocznika 2005/2006 pierwsza drużyna zajęła II m. natomiast druga drużyna stanęła na najwyższym stopniu podium. W roczniku 2003/2004 nasza drużyna zajęła II m.  Po zliczeniu wszystkich rezultatów w obu kategoriach chłopców UKS Stobno zwyciężył zostawiając w pokonanym polu UKS-y z Wrocławia, Brdowa i Kalisza. Rywalizacja w sztafetach odbywała się na dystansie 500 m. Z rywalizacji szkół podstawowych większość zawodników reprezentowała również UKS, dlatego należą się im wszystkim wielkie słowa uznania za włożony wysiłek. Poza tym w UKS-ie wystąpili jeszcze: Szymon Tułacz, Wiktor Bączak, Mateusz Lewandowski, Adam Kurzawa, Wiktor Stasiak, Radosław Stępień i Kacper Szuleta. Nad całością startów czuwała pani Ania Andrzejak jednocześnie prezes, trener i sędzia. Na koniec serdecznie podziękowanie dla pani Małgorzaty Gralak- przyjaciela naszej szkoły.

Relacja: pan Cezary Piotrowski

2122 23