17 listopada uczniowie klas czwartych świetnie się bawili na spotkaniu Piątkowe czytanie…Akademii pana Kleksa, które zorganizowały panie: Ewa Katarzyniak oraz Elżbieta Frondczak. Na początku uczestnicy obejrzeli fragmenty filmu i porównali książkę z dziełem ze szklanego ekranu. Po zaspokojeniu wilczego apetytu smakołykami podzielono uczniów na dwie drużyny, które musiały się zmierzyć z zestawem pytań sprawdzających wiedzę na temat książki Jana Brzechwy, a następnie rozszyfrować tekst szpaka Mateusza. Za każdą prawidłową odpowiedź uczeń otrzymywał piega. Wygrała drużyna pierwsza. Na zakończenie spotkania organizatorzy przeprowadzili sondę dotyczącą piątkowego przedsięwzięcia, a poziom zadowolenia było słychać nawet u sąsiadów.