ulotka_mdt_2014_na_strone

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca, uczniowie klas IV-VI mieli okazję zobaczyć spektakl wrocławskiego teatru IN-ART pt. „Świat legend”.

Przedstawienie odbyło się w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Spektakl składał się z czterech legend, a każda z nich została przedstawiona w innej technice teatralnej. Uczniowie dowiedzieli się  jak powstała nasza ojczyzna, dlaczego myszy zjadły Popiela, czy każdemu z nas grozi Madejowe łoże i dlaczego Poznań też ma swój hejnał. Niesamowitej aury dodało tym legendom to, że twórcy spektaklu zabrali widzów w świat lalek, masek i przeróżnych niekonwencjonalnych form łączących współczesność z historią. Dodatkowym walorem była muzyka oraz oświetlenie, które budowały nastrój tego interesującego spektaklu.