Informacje dla rodziców – przedszkole

ksiazki

Zestaw podręczników do przedszkola

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW DO PRZEDSZKOLA
2c933bb2a09ccdbc236574cf2a919506

Rodzicu poczytaj - Jak rozwijać kreatywność dzieci?

  Kreatywność często określana jest jako talent, zdolność do tworzenia czegoś z niczego, wychodzenie w swoich działaniach poza schematy, to pewnego rodzaju innowacyjność w myśleniu. Bycie twórczym pozwala nam na dostosowanie i reagowanie na szybko zmieniający się świat. Jak więc pomóc dziecku w rozwoju jego kreatywności? Nie podsuwaj gotowych rozwiązań. Pozwól swojemu dziecku próbować nowych […]
cwiczenia-grafomotoryczne

Rodzicu poczytaj - Przygotowanie do nauki pisania

Ćwiczenia grafomotoryczne  Ćwiczenia grafomotoryczne pomagają dziecku w osiągnięciu gotowości do nauki pisania, służą także korygowaniu nieprawidłowej  techniki rysowania i pisania. Wobec dzieci przedszkolnych spełniają rolę usprawniającą i stymulującą, gdyż wpływają na rozwój motoryki rąk i koordynacji wzrokowo- ruchowej. Niewłaściwa technika wykonywania czynności graficznych jest przyczyną niskiego poziomu graficznego pisma (tzw. dysgrafia) i rysunku.  Dziecko nie […]
k,MzI4NjM4NzgsMjIwNTEw,f,0004_kwiatek

Rodzicu poczytaj - Jak rozpoznawać i rozwijać talenty przedszkolaka?

Czym właściwie jest talent? Najczęściej kojarzymy go z terminami takimi jak: zdolności, zainteresowania, ekspresja i postawa twórcza. Jeżeli mówimy, że ktoś ma talent mamy na myśli jego szczególne uzdolnienia w danej dziedzinie sprawiające, że podejmowane przez niego działania wyróżniają się na tle dokonań innych. Jak dostrzec talent i stymulować rozwój zdolności dziecka, radzi ekspert Akademii […]