c1 c2

9 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta gala podsumowująca realizację projektów Comenius i Erasmus+. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Gminy Godziesze Wielkie, m. in. sekretarz Gminy, pani Teresa Walęcka oraz radni Gminy, panowie Rafał Gzil i Józef Olszewski, a także przedstawiciele lokalnych organizacji. Gości powitał dyrektor, pan Waldemar Kupaj, a następnie wicedyrektor, pani Izabela Kolasińska opowiedziała zebranym o zrealizowanych w ciągu ostatnich 8 lat projektach międzynarodowych: „My life, our future” 2008-2010, „European dream, go Green” 2011-2013, „Nauczycielu, włącz angielski na swojej lekcji” 2014-2016.


W gali uczestniczyli wszyscy uczniowie, większość w roli widzów, a reprezentanci klasy IIIA, IIIB, V i VI rywalizowali ze sobą w ciekawych zadaniach. Na początek starsi uczniowie zmierzyli się z anglojęzycznym interaktywnym quizem wiedzy z przyrody i historii. Uczniowie rozwiązywali quiz na platformie edukacyjnej Kahoot i korzystali z zakupionych na cele projektu tabletów. Trzecioklasiści zaś brali udział w szkolnym show Masterchef. Uczniowie przygotowywali owocowe sałatki, ale zadanie było utrudnione! Najpierw musieli odszyfrować angielskie nazwy produktów! Nasi szkolni widzowie nie tylko obserwowali kolegów na scenie, ale także sami brali udział w zabawie, m.in. odgadywali nazwy gatunków i instrumentów muzycznych.
To było naprawdę duże wydarzenie dla naszej szkoły! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania, wielkie dzięki! A w świątecznym wydaniu „Życia Kalisza” relacja z gali autorstwa pani Agnieszki Burchackiej.