Uśmiech za uśmiech. Miłe słowo za miłe słowo. Ciepłe spojrzenie za ciepłe spojrzenie. Tak było 21 listopada, kiedy obchodzony jest Dzień Życzliwości. To za sprawą członków szkolnego wolontariatu oraz ich opiekunów, pań: Renaty Kozica i Ewy Katarzyniak, przypomniano, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca z nawiązką.
W trakcie tygodniowych przygotowań do szkolnych obchodów przeprowadzono zajęcia na godzinie z wychowawcą na temat życzliwości, zrobiono „Drzewko życzliwości”, wybrano Aniołów Życzliwości w trakcie finału stworzono 30-metrową kartkę z rysunkami i życzliwymi słowami, obdarowano wszystkim uczniów, nauczycieli i rodziców wesołymi minkami, a szkolne stroje zdominował kolor żółty. Było wesoło i kolorowo.