W kalendarzu imprez szkolnych jest wiele ważnych dat. Dla ucznia Szkoły Podstawowej w Stobnie Siódmym najważniejszą datą jest data związana z obchodami święta patrona szkoły. Już od wielu lat ta ważna uroczystość obchodzona jest pod koniec maja. Tak też było i w tym roku. Społeczność uczniowska w strojach galowych zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć i wysłuchać prezentacji uczniów klasy 7, których wsparli kunsztem czytelniczym uczniowie klas 4. A wszystkie tematy wystąpień poświęcone były patronowi szkoły- kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Pierwsza prezentacja ukazywała uroki małej ojczyzny Katarzyny, Patrycji, Anny i Wiktora oraz ojczyzny patrona szkoły. Druga prezentacja „Szkolny Skarbczyk Imion” miała formę badawczą, bowiem Julia, Zuzanna, Natalia i Monika ukazały barwny świat uczniowskich i nauczycielskich imion. Natomiast Marcin, Szymon, Łukasz, Kacper przedstawili miejsca poświęcone Wielkiemu Polakowi. Uczniów wspierała w realizacji zadania p. Ewa Katarzyniak. Natomiast dekorację w formie propozycji herbów dla swoich miejscowości opracowała wraz z uczniami klas 4 i 5 p. Magdalena Dzięcielska.