Nasze przedszkole odwiedzili przemili goście- pracownicy Leroy Merlin w Kaliszu, ponieważ wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji- „Dzieciaki Sadzeniaki”. To ogólnopolska akcja Leroy Merlin Polska skierowana do przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych. Jej celem jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą. Pod okiem ekspertów- przesympatycznych Pań i Pana Mariusza Sobczyka, prywatnie wujka Emilka, dzieci sięgnęły po rękawiczki, łopatki, konewki, doniczki, kolorowe kwiaty i wzięły się za przesadzanie wrzosów. Każde dziecko dostało do przesadzenia swoją roślinkę. Fakt samodzielnego sadzenia roślin to ogromna frajda dla wszystkich dzieci. To nie był jednak koniec niespodzianek- ponadto starsze dzieci wzięły udział w warsztatach plastyczno-technicznych, tworzyły przepiękne sówki z szyszek. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał dyplom Leroy Merlin. Dziękujemy serdecznie panu Mariuszowi Sobczykowi i pani Monice Sobczyk-Pogorzelec za pomoc w zorganizowaniu tego wspaniałego dnia!