Niekonwencjonalną formę popularyzacji czytelnictwa oraz książek wśród uczniów naszej szkoły zaproponowały panie Elżbieta Frondczak oraz Ewa Katarzyniak, które 23 września 2017r. uruchomiły na szkolnym korytarzu ruchomą, wirtualną bibliotekę. Zdaniem polonistek – bookcrosserek, książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.

Bookrossing to nieodpłatne przekazywanie książek poprzez pozostawienie ich w miejscach publicznych lub celowo utworzonych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Idea krążącej ksiązki narodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce w październiku 2003 roku. Natomiast od 2004 roku bookcrosserzy w naszym kraju obchodzą Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek, które przypada na 6 kwietnia.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do powiększenia grupy bookcrossingerów, a ofiarodawcom nowych pozycji książkowych – dziękujemy!

Resized_20170926_085304_1506450646584